Loading...

5 x 3 = 15

Elita je časopis v dobrém slova smyslu „federální“. Případové studie našich slovenských zákazníků v něm najdete pravidelně, ale že se k rozhovoru s osobností ze Slovenska dostáváme až 5 let po vydání prvního čísla, je tak trochu ostuda. Zpověď Mateje Tótha, aktuálně jednoho z nejlepších a nejznámějších slovenských sportovců, vám toto zaváhání určitě vynahradí.

Jistě i ve vaší firmě disponujete spoustou dat. Sama o sobě ale moc užitečná nejsou, podstatná je schopnost tato data využívat. O jednom z nástrojů, který vám v tom může pomoci, je hlavní článek tohoto čísla. Firmy negenerují pouze spoustu dat, mnohé také spoustu dokumentů. Třeba půl miliardy jako v O2. I s takovým množstvím se dokážeme vypořádat!

Vypořádat se můžete i s virtuální realitou. Co přesně tento pojem znamená, čtěte na straně 20 v rubrice Seznamte se. Seznámit se je možno i s demografií, která se v jednom podstatně liší od jiných věd. V čem? Dozvíte se na poslední stránce.

Petr Koubský pravidelně doporučuje zajímavé knihy. Tentokrát bych rád přispěl i já. Kniha Erika Taberyho Opuštěná společnost věcně a s nadhledem popisuje českou cestu od vzniku republiky po současnost. Doporučuji zejména těm, kterým naše přítomnost připadá zmatená a budoucnost pesimistická.

Samotného mne překvapilo, že Elitu vydáváme už pátým rokem a toto číslo je patnácté. Znamená to, že jsme vám přinesli 15 rozhovorů s opravdu zajímavými lidmi, více než 60 případových studií o projektech u našich zákazníků, na 30 odborných IT článků, spoustu tipů na zajímavé čtení a divadelní představení a také několik podrobnějších pojednání o nových trendech a technologiích.

Bylo to pro vás užitečné? A měl někdo z vás v ruce všech 15 čísel?

Elita je klasický tištěný časopis, takže získat jednoduše reakce od čtenářů není úplně snadné. Dopisy do redakcí dnes už skoro nikdo nepíše, ale pokud byste přece jen chtěli poslat hodnocení, námět, připomínku, budu moc rád. Stačí mailem.

Přeji krásné letní dny.

martin.grigar@autocont.cz