Loading...

Jak vzniká štěstí?

V době, která v médiích přeje jednoduchým heslům, ostrým novinovým titulkům, ale méně už vlastnímu obsahu, je skvělé potkat člověka, který díky svým životním zkušenostem a velkým znalostem umí na naši dobu pohlédnout moudře a s nadhledem. Mít v Elitě rozhovor s profesorem Janem Sokolem, bylo mé velké přání. Přečtěte si, prosím, ten rozhovor v klidu a až do konce. Třeba tam najdete odpověď i na úvodní otázku.

Dobrý firemní časopis by neměl obsahovat rozhovory s managementem. Neobtěžovat zákazníky našimi interními záležitostmi je nepsané pravidlo a je dobré se ho držet. Jednou za čas je však nutno udělat výjimku. Vstup investiční skupiny KKCG je natolik důležitou událostí ve 27leté historii AUTOCONTu, že stojí za vysvětlení. Jak se naplnily naše plány a ambice, to časem posoudíte právě vy, naši zákazníci.

Bezpečnost všude, kam se podíváš. Myslím tu kybernetickou neboli informační. O co vlastně jde? Snažíme se to vysvětlit v přehledném článku na straně 8. Zjistíte mimo jiné, že informační bezpečnost není jen starost vašeho IT oddělení, je to problematika mnohem širší. A to nejen kvůli dnes tak frekventované zkratce GDPR, o které si můžete přečíst na jiném místě.

Minule jsme se v podrobném článku věnovali základům umělé inteligence. Dnes pokračujeme v tomto našem „vzdělávacím“ cyklu textem o robotech a robotice. Obě oblasti spolu pochopitelně velmi souvisí. S umělou inteligencí a robotikou souvisí úzce i autonomní automobily. Vysvětlení tohoto trendu naleznete úplně na konci tohoto čísla.

Že důležitý pracovník ekonomického oddělení nemusí být vždy jen suchar, dokumentuje mimořádně zábavný rozhovor s naším šéfem oddělení cash-flow. Na stejné straně bilancuje své působení v Národním divadle Petr Zuska. Jsou si docela podobní.

Dnes máme k dispozici spoustu vymožeností, které nám šetří čas. A pak ten ušetřený čas pomocí jiných vymožeností zabíjíme, říká mimo jiné v rozhovoru Jan Sokol.

Zkusme se svým časem nakládat smysluplně.

Klidný závěr roku 2017 a příjemné čtení!