Loading...

EDITORIAL

Vážení čtenáři,

začnu tentokrát trochu smutně a netradičně. Máme v této Elitě dva nekrology. Ale jsou to nekrology objevné a vlastně zábavné a připomenou nám, kde a kdy se zrodily dva fenomény uplynulých let. Protože sudoku zná přece každý a kultovní počítač ZX Spectrum skoro každý.

Co každý nezná, je pojem Red Teaming Operations, ale znát ho je velmi, velmi užitečné. O bankovní identitě jste už asi slyšeli, ale ruku na srdce, máte jasnou představu, co to přesně je? Já ji získal až po přečtení článku na straně 38. A podobné je to i s čipem v nových občanských průkazech. Všichni víme, že tam je, ale proč a k čemu? I to se dozvíte v této Elitě.

Náš pravidelný cestopis vás tentokrát zavede do Brazílie. A název „Příšerné nádherné Rio“ mluví za vše. Schválně, napište mi, jestli máte chuť se tam po přečtení článku vypravit.

Jsou věci, o kterých si myslíme, že nás nikdy nepotkají a nemusíme se na ně připravovat. A pak se přes datové centrum přežene tornádo a všechno je jinak. Fotografie i text na straně 34 mluví jasně.

Zúčastnit se sčítání lidu je zákonná povinnost, a tak předpokládám, že jste se všichni sečetli. Troufám si tvrdit, že sami a online. Ale neučinili tak zdaleka všichni. Jak firmy skupiny ARICOMA podporovaly práci sčítacích komisařů, se také dozvíte v této Elitě. A nejen to, i o charitativním žehlení a dalších věcech.

Na závěr to nejpodstatnější. Rozhodli jsme se podpořit a i v budoucnu podporovat projekt organizace Post Bellum, a to Instituty Paměti národa. Nejen o projektu Paměť národa mluví v obsáhlém rozhovoru jeho zakladatel Mikuláš Kroupa. Poznat svoji nedávnou minulost, rozumět jí a poučit se z ní je klíčové nejen pro nás, ale především pro naše děti.

Pokud se nám to podaří, můžeme do budoucnosti hledět třeba i s mírným optimismem, jak o tom mluví v závěrečném slově Petr Koubský.

Hezký konec roku a úspěšný vstup do toho dalšího vám přeje

Martin Grigar