Loading...
Petr Koukal

Nejen sport
objektivem
Petra Koukala

Je to už pár měsíců, co jste ukončil aktivní sportovní kariéru. Jak „zvládáte“ absenci každodenní tréninkové dřiny. Nechybí vám?

Absenci tréninkové dřiny snáším výborně, to je asi to poslední, co mi po těch dvaceti letech chybí. Spíše mi občas chybí ten pravidelný režim, kdy měl člověk ty dny tak nějak jednodušeji nalinkované. A snažím se na to trochu zase postupně najet.

Jaké máte plány na léto?

Chtěl bych objet několik soustředění manželky, mám to prostředí moc rád. Pokljuka, Dachstein, Anterselva, Hochfilzen, … to jsou úžasné destinace pro kolo i turistiku. Taky ale plánuji spoustu aktivit s mým nadačním fondem a v neposlední řadě mám také mnoho motivačních přednášek pro různé společnosti, což je činnost, která mě velmi baví a naplňuje.

Co vás ve sportovním dění roku 2017 nejvíce zaujalo? A prosím, tentokrát kromě biatlonu…

Kromě biatlonu vlastně ani nevím… I když vlastně ano 18. grandslamové vítězství Rogera Federera v Austrálii je pro mě úžasným sportovním momentem v historii. Skoro stejně úžasným jako extraligový titul Komety!

Byl jste s manželkou Gabrielou viděn na premiéře opery Krakatit v Národním divadle. Překvapivé. Vaše dojmy?

Byl to pokus o získání plusových kulturních bodů v soutěži o manžela roku, kterou mi Gábina vyhlásila. Nikdy dříve jsem na opeře nebyl a o to silnější to byl zážitek. Ještě větším zážitkem potom byla možnost nahlédnout do zákulisí divadla. Ten pocit, kdy s Jardou Biolkem stojíte na prknech, která znamenají svět, je nezapomenutelný. Bylo to neskutečné!