Loading...

EDITORIAL

Vážení čtenáři,

když jsem zde nám všem v září 2020 přál brzký návrat k normálu, netušil jsem, jak dlouho to bude trvat. Druhá vlna pandemie nám naplno ukázala svoji sílu a svět se opět téměř zastavil. I práce lidí ve společnostech ARICOMA Group se změnila. Nemohli jsme se tolik potkávat a pracovat obvyklým způsobem, ale to už známe a jsme na to zařízení. Změnily se ovšem i priority našich zákazníků. Někteří odkládali naplánované projekty, ale větší část akcelerovala práci na digitalizaci svých firem, protože současná situace naplno ukázala její nutnost. A taky jsme se občas vrátili zpět v čase. Nebo si snad pamatujete, že by byl v poslední době něčeho akutní nedostatek a že byste na dodávku například notebooků museli čekat několik měsíců?

Jsem opravdu hodně rád, že vám v tomto čísle Elity můžeme přinést rozhovor s Petrem Koubským. Našim čtenářům ho není třeba představovat, od začátku se aktivně podílel na vytváření obsahu Elity jako člen redakční rady a mohli jste si přečíst spoustu jeho skvělých textů nejen o IT. Petr už není členem naší redakční rady, nevěnuje se už jen IT a pracuje jako novinář v Deníku N. A za svou práci byl letos oceněn Cenou Ferdinanda Peroutky. Proč zrovna on? Přečtěte si na straně 13, co si o tom myslí třeba Petr Pithart.

Žádné rozhovory s managementem do zákaznického časopisu nepatří. I to mi v počátcích Elity doporučoval Petr Koubský. Snad nebude vadit malá výjimka a představení našich dvou nových společností Seavus a KOMIX bude ústy jejich šéfů osobnější a zajímavější.

Víte, jak staré jsou klavíry v našich školách? A které zemi se říká země nomádů? Co se děje v Národním divadle, když nemůže mnoho měsíců hrát? Proč je malý vrtulník na Marsu větší událost, než by se na první pohled mohlo zdát? A jak jde dohromady špičková cyklistika a práce security specialisty? Na to vše naleznete odpovědi na následujících stránkách.

A samozřejmě hlavně mnoho případových studií a odborných článků, které mohou být pro vaše firemní IT inspirativní. A pokud se vám nechce číst, můžete si už mnohé z toho poslechnout v našich podcastech, například závěrečný článek o dobrém hesle.

Přeji vám hezké léto a doufám, že se brzy potkáme i osobně.